Bielizna bambusowa, a dokładniej bielizna z włókna bambusowego to rewolucja na rynku odzieżowym. Cechuje ją przede wszystkim antybakteryjność, zdolność pochłaniania wilgoci oraz zapachów. Jest naturalnie miękka w dotyku co sprawia, że możemy porównać ją nawet z jedwabiem uważanym za luksusowy produkt.
[Tabela z bielizną]

Właściwości bielizny bambusowej

Bielizna bambusowa jest znana przede wszystkim ze swojej delikatności oraz zdolności pochłaniania wilgoci.
Jednak to nie wszystkie jej zalety. Przekonaj się, jakie dodatkowe korzyści może zaoferować Ci bielizna bambusowa:bielizna bambusowa

  • Wyjątkowo miękka w dotyku – Jest zdecydowanie bardziej miękka i delikatna w porównaniu do innych, znanych materiałów.
  • Antybakteryjność – Bambus ma właściwości antybakteryjne. W jego włóknach nie rozwijają się bakterie co sprawia, że nasza bielizna wystarczy nam na bardzo długo. Do tego doskonale wchłania wilgoć zapewniając skórze komfort i higienę przez cały dzień.
  • Ochrona UV – Czy wiecie, że tkanina bambusowa eliminuje aż 97,5% szkodliwych promieniu UV? Właśnie dzięki tej właściwości, świetnie sprawdza się w słonecznie dni i możemy śmiało zabrać ją na wakacje do ciepłych krajów.
  • Dobra dla alergików – Tkaniny bambusowe idealnie nadają się dla osób, ze skórą skłonną do alergii. Nie powodują żadnych reakcji alergicznych.
  • Termoaktywna – Bielizna zapewnia ciepło dzięki specjalnej mikrofibrze, jednocześnie oddychając. To sprawia, że stanowi dobre wyposażenie dla sportowców. Można ją śmiało założyć do biegania, górskich wypraw czy intensywnych podróży.

Powyżej wymienione zostały jedynie podstawowe właściwości jakie posiada damska bielizna z włókien bambusa. Co jeszcze uzyskamy, wybierając ten produkt? Jest to roślina wysoce zrównoważona, będąca doskonałą alternatywą dla popularnej obecnie bawełny. Do tego inwestując w artykuł pochodzenia roślinnego, wspieramy nasze środowisko.
Bambus bowiem rozwija się naturalnie, bez użycia pestycydów i nawozów, a więc bielizna wykonana z jego włókna jest w 100% ekologiczna.

Bielizna bambusowa czy bawełniana?

Większość naszych ubrań wykonana jest z bawełny, ponieważ zapewnia nam ona wysoki komfort użytkowania.
Niemniej jednak warto przemyśleć zakup bielizny bambusowej, ze względu na jeszcze lepszą jakość. W przeciwieństwie do bawełny, nawet po kilku praniach zachowuje swoją miękkość i strukturę. Nie rozciąga się i nie niszczy w pralce. Bielizna wykonana z włókien bambusa jest w stanie wchłaniać nawet do trzech razy więcej wilgoci niż bawełna, a więc spokojnie możemy zapomnieć o krępujących plamach potu.

Bielizną tą można używać niezależnie od pory roku, ponieważ świetnie dostosowuje się do warunków atmosferycznych. Może utrzymać temperaturę ciała nawet do 3 stopni w chłodne dni, oraz ochłodzić organizm w upalne dni.

Warto również zwrócić uwagę na kwestie ekologiczne. Pędy bambusa są w stanie urosnąć nawet do jednego metra dziennie, więc nawet po zebraniu tej rośliny las bambusowy odrośnie w bardzo szybkim tempie. Co więcej, uprawa bambusa nie wymaga żadnej pielęgnacji. Roślina rośnie szybko nie wykorzystując przy tym tak ogromnej ilości wody jak bawełna.  Jako ciekawostkę można podać że do wyprodukowania jednej pary dzinsów z bawełny, potrzeba około 10 tysięcy litrów wody, nie wspominając już o trujących pestycydach, którymi spryskuje się roślinę.

Choć zalet bielizny bambusowej można przytoczyć jeszcze sporo, tych kilka wymienionych powyżej wystarczy, aby stwierdzić, że w starciu bawełna vs bambus to właśnie bielizna bambusowa zwycięża.

A jak Twoje doświadczenia z bielizną z włókien bambusa? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzu.